Польща змінює правила отримання робочих віз для українців

Як повідомляє «Польське радіо» з посиланням на видання «Rzeczpospolita», невдовзі Польща, відповідно до нової реформи уряду, змінить правила отримання робочої візи для працівників з України. Такі зміни будуть діяти з 1 січня 2018 року.

Метою реформи є створення ефективної системи контролю за працівниками, які їдуть на роботу в Польщу не тільки з України, а й з країн східного кордону з Польщею.

У межах зазначених змін передбачається, що процедура подання і реєстрації заяви на отримання дозволу на роботу в Польщі для іноземця стане платною і обійдеться роботодавцю приблизно в 30 злотих за заяву (близько 7 доларів). Такі зміни покликані попередити фальсифікацію процедури реєстрації заяв, якщо роботодавець не має реального наміру працевлаштувати іноземного громадянина.

При дотриманні умов отримання дозволу, подання буде внесено до електронного реєстру, доступ до якого матимуть також консули, які при видач віз до Польщі матимуть змогу без посередників оцінювати ситуацію та перевіряти те чи інше подання.

Спеціальні виконавчі органи, такі як Прикордонна служба, Державна інспекція праці, Заклад соціальних страхувань, будуть перевіряти умови перебування та роботи іноземців у Польщі.

Нагадаємо, що Польща, у рамках зазначеної реформи, також має намір ввести квоти на трудових мігрантів шляхом обмеження кількості виданих дозволів на роботу, сезонних дозволів на роботу і документів про намір працевлаштувати іноземця.